MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 22 maja 2022 r.
Aktualności

Powrót

2012-04-21 Sukcesy dzieci i młodzieży z koła teatralnego na przeglądzie w Tczewie

Turniej Talentów Teatralnych - I i II miejsce dla grup teatralnych działających przy Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie

 Dnia 20 kwietnia 2012 roku w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie odbyła się piąta edycja regionalnego Turnieju Talentów Teatralnych – konkurs kabaretów i innych form teatralnych. Do przeglądu zgłosiło się 16 zespołów ze szkół i ośrodków kultury, rywalizowały one w trzech kategoriach: uczniowie szkół podstawowych  -klasy I-III, uczniowie klas IV-VI oraz szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne.

Z Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie swoje talenty teatralne pojechały zaprezentować dwie grupy, uczestnicy kół teatralnych.

 Młodsza grupa przedstawiła spektakl pt. „Gdy jest ciemno…”, za który jury przeglądu przyznało zespołowi I miejsce. Starsi uczestnicy warsztatów teatralnych wystawili inscenizację teatralną pt. „Wieża Babel” otrzymując II miejsce w swojej kategorii (jury nie przyznało I miejsca). Ostatecznie okazało się, że grupy działające w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie swoimi talentami najbardziej urzekły jury.

Informacje o nagrodzonych spektaklach i grupach:

„Gdy jest ciemno…” – inscenizacja prezentuje grupę dzieci, które wspólnie świetnie się bawią. W trakcie zabawy psują „pstryczek” od prądu i nastaje ciemność. Aura mroku powoduje, iż ujawniają się ich lęki, ale także psotne myśli.

W spektaklu występują: Oliwia Wojcik, Anna Puchowska, Olga Sikut, Kornelia Klin, Nikola Freda, Julia Kleina, Zuzanna Jabłonka i Mateusz Truty.

„Wieża Babel” spektakl zaczerpnął tytuł z biblijnej przypowieści Wieża Babel. Natomiast cała fabuła opowiada o młodzieży, która z nudów postanawia zbudować wieżę, powodującą, że będą mieli władzę, sławę i bogactwo. Siła z zewnątrz powoduje, że wieża się zawala, a w młodych ludziach następuje zmiana w postrzeganiu świata.

Aktorzy: Marta Choinska, Weronika Krajnik, Weronika Dąbrowska, Emilia Floryn, Judyta Łaga i Emil Herkt.

Scenariusz i reżyseria – Piotr Weintz

Wszystkich, którzy chcą zobaczyć nagrodzone spektakle zapraszamy 24 maja 2012 roku o godz. 17.00 do Miejskiego Ośrodka Kultury (spotkanie z okazji Dnia Matki), gdzie odbędą się prezentacje artystyczne wszystkich kół zainteresowań działających w naszym ośrodku.

 

Gdy jest ciemno - nagrodzone I miejscem
 

Gdy jest ciemno - spektakl grupy młodszej
 

Grupa młodsza na scenie
 

Grupa starsza odbierająca nagrodę
 

Uczestnicy kół teatralnych wraz z instruktorem
 


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk