MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 17 sierpnia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2013-10-19 Wieczór z piękną muzyką

W sobotę 19 października 2013 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbył się koncert pt. „Ballady i Romanse Rosyjskie” w wykonaniu Julii Vikman. W towarzystwie dwóch muzyków artystka z Rosji wykonała utwory z repertuaru Anny German, Bułata Okudżawy, Żanny Biczewskiej, Ałły Pugaczowowej, Marka Bernesa oraz własne kompozycje.

W nastojowym koncercie widzowie usłyszeli m.in. piosenki „Gari gari maja zwezda”, „Modlitwa” , „Podmoskiewskie wieczory”, „Oczy czarne”, „Brodziaga”, „Kolokolczik”, „Trojki dwie”, „Ciemna noc” i inne. Piękne wykonaie zostało nagrodzone gorącymi brawami zebranych na widowni mieszkańców naszej gminy i gości. "Na bis" artyska zaśpiewała jeszcze kilka utworów.

Julia Vikman pochodzi z północnej Rosji. Zainteresowania muzyczne artystka wyniosła z domu rodzinnego. Uczyła się w Akademii Muzycznej w klasie fortepianu. Po przeprowadzeniu się do Polski, Julia Vikman rozpoczęła karierę solową.

Zainteresowanie kulturą i muzyką rosyjską zadecydowało o powstaniu projektu „Ballady i Romanse Rosyjskie”. Z tym projektem koncertuje w Polsce, Niemczech i Francji. Występowała na jednej scenie m.in. z Marylą Rodowicz, Ryszardem Rynkowskim, Budką Suflera, Moscow City Ballet i Chórem Aleksandrowa.

W roku 2008 Julia Vikman wydała swoją pierwszą płytę pt. "Podmoskiewskie wieczory" (nagraną w Radiu Gdańsk) ze znanymi rosyjskimi utworami z lat 60. i 70. oraz popularnymi w Polsce balladami. W maju 2012 pojawił się drugi album Julii  "Bielyje rozy" z udziałem znanych polskich, rosyjskich i ukraińskich muzyków. 13  lipca 2013 w sklepach pojawiła się trzecia płyta Julii Vikman pod tytułem “Ballady i romanse rosyjskie”.


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk