MOK Pelplin, Miejski Ośrodek Kultury
Dzisiaj jest 17 sierpnia 2022 r.
Aktualności

Powrót

2014-11-26 Za nami koncert Pelplińskiej Orkiestry Dętej

26 listopada 2014 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbył się andrzejkowy koncert w wykonaniu „Pelplińskiej Orkiestry Dętej” pod dyrekcją Tadeusza Negowskiego.

Zanim zabrzmiała Orkiestra, dyrektor Ośrodka Kultury Piotr Łaga, przedstawił publiczności informację o odznaczeniu Tadeusza Negowskiego przez Ministra Kultury medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. W imieniu Gminy Pelplin gratulacje kapelmistrzowi złożył zastępca Burmistrza Tadeusz Błędzki.

Orkiestra jak zwykle przygotowała w większości nowy repertuar. Bardzo licznie zgromadzona publiczność usłyszała marsze – Vivat, Dzień podchorążego, Ułański szyk,  muzykę filmową Franka Sinatry, Glenna Milera, motyw James Bond, drugi walc Dimitrija Szostakowicza i inne utwory.  

Podczas koncertu wystąpiły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Koteżach, które wspólnie z kapelmistrzem realizują projekt muzyczny. Występ na pelplińskiej scenie był zwieńczeniem ich wspólnego przedsięwzięcia, stąd do Ośrodka Kultury zawitało sporo gości, sympatyków KGW. Panie zaśpiewały najpierw znaną kiedyś piosenkę zespołu Alibabki pt. Kwiat jednej nocy. Następnie odbyła się prapremiera utworu Rosyjskie pierniki Anny Jantar, który został specjalnie rozpisany na nuty dla Orkiestry Dętej i śpiew przez długoletniego kapelmistrza Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej  Ireneusza Stromskiego. Wykonaniu na klawiszach akompaniował Piotr Chrapkowski, muzyk znanego zespołu Leszcze. Piękna piosenka, śpiew Pań i muzyka Orkiestry, urzekły publiczność.

Po owacjach, Orkiestra na bis wykonała jeszcze kilka utworów.  

 

Przepraszamy wszystkich, dla których zabrakło miejsca na sali. Wyjaśniamy, że koncert „przy stolikach” odbył na prośbę Orkiestry i KGW Koteże, ze względu na realizowany projekt.

Aby uniknąć podobnych sytuacji, na kolejnych koncertach Orkiestry Dętej, krzesła na sali ustawione będą w systemie „kinowym”, co oznacza większą ilość miejsc siedzących. W przypadku koncertu „przy stolikach”, koncert będzie biletowany po symbolicznej cenie, co pozwoli na wcześniejsze zaplanowanie miejsc dla publiczności.

 

Relacja TV Pelplin

Foto. Seweryn Brzeziński "Informator Pelpliński"


Archiwum

BIP
Polityka prywatności MOK Pelplin
Deklaracja dostępności cyfrowej i architektonicznej MOK Pelp
Kalendarz wydarzeń kulturalnych 2022
facebook
Newsletter
Klub Młodzieżowy w Pelplinie
LOWE Pelplin
Pelplin - Miasto z duszą
100-lecie powrotu Pelplina do odrodzonej Polski
Historyczny Pelplin
Miejska Biblioteka Publiczna
Kociewie
www.kociewie24.pl
Radio Głos
TV Pelplin
Eurodesk